Učitelé ZŠ

Ve školním roce 2020/2021 doprovází děti při jejich vzdělávání Veronika Beranová, Aneta Mihulková, Lucie Prouzová, Radka Barvínková a Martina Grusová.

Verča vystudovala obor Učitelství pro 1. stupeň a speciální pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci.  Absolvovala letní školu Začít spolu a kurz nenásilné komunikace. Velmi se zajímá o hudbu ve všech podobách, zejména o muzikoterapii. Absolvovala třísemestrální kurz Celostní muzikoterapie. Baví ji  focení, keramika a cestování. Nyní se vzdělává v Hejného matematice. Je maminkou pětiletého Sebastiána.

Aneta vystudovala na Masarykově univerzitě Speciální pedagogiku pro učitele. Zajímá se o alternativní směry ve vzdělání a v roce 2014 absolvovala kurz Začít spolu, dále také kurz Respektovat a být respektován. Baví ji i Montessori pedagogika, jóga pro děti i dospělé. Je maminkou čtyřleté Laury.

Lucka vystudovala vyšší odbornou školu pedagogickou,obor pedagogika volného času se zaměřením na tělesnou výchovu. Zajímá se o sport, zdravotní tělesnou výchovu i jógu pro děti. Vede sportovní kroužek pod DDM Damián v Lanškrouně. Je absolventkou kurzu Respektovat a být respektován, kurzu nenásilné komunikace a Agrese je OK. Je maminkou devítileté Veroniky, sedmileté Terezy a tříleté Hany.

Radka studovala na VOŠP a SPgŠ v Litomyšli, poté pokračovala ve studiu na pedagogické fakultě UHK, učitelství I.stupeň s tělesnou výchovou. V uplynulé době absolvovala kurzy „Plánování center aktivit“,  „Nenásilná komunikace“ a  v letních měsících absolvuje letní školu „Začít spolu“.Miluje tanec, zpěv a vše, co s ním souvisí. Vede tanečky pro děti a ve volných chvílích se  věnuje ochotnickému divadlu. Je maminkou čtyřleté dcery Mirinky.

Marťa žije s rodinou v horské chaloupce v Čenkovicích, kde nejvíce času věnuje šlechtění domova a okolní přírodě. Čerstvý vzduch tam společně dýchají s Honzíkem, Adélkou a nejmladším Kubíčkem. Martina vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze, obor Učitelství pro 1.stupeň ZŠ, se specializací výtvarná výchova. Studovala matematiku u profesora Hejného a Interaktivní metody ve výuce matematiky. Absolvovala program Hodnocení a klasifikace jako prvek pozitivní motivace a programy Učitel koučem, Skupinové koučování ve školách a Typologii – různí lidé a různé přístupy. Prochází též kurzem Nenásilné komunikace. Při mateřské dovolené byla místopředsedkyní rodinného centra Jablíčko, kde se věnovala Pohybovým hrám s kojenci a batolaty a vedla kurz Šikulové. Zajímají ji bylinky, oleje, aromaterapie, ekologie, tanec a divadlo a vše spojené s alternativní kulturou. Nejvíce času věnuje pozorování okolního světa, sebe sama a přírody.

Žije v Lanškrouně s manželkou a se třemi psi. Po předchozí práci v domovech pro seniory se rozhodl, že je čas na změnu a že to zkusí z druhé strany života, a to u dětí. Po roce stráveném v ZŠ a MŠ D. T. šel na zkušenou jako asisten do klasické základní školy, kde zjistil, že to pro něj není a tak, jak byla možnost, vrátil se za vámi a vašimi dětmi. Rád sportuje a největší jeho vášní je hokej a kynologie.

Radek žije v Lanškrouně a se svou milou manželkou a dvěma malými kluky tvoří nerozlučnou čtyřku. Po 5letých zkušenostech s výukou maturantů na střední odborné škole a po absolvování pedagogického minima si řekl, že bude lepší začít od začátku. Proto dnes mohou rodiče a děti Radkovi zamávat při cestě do školy, když za každého počasí šlape na kole, aby stihl v ranním kruhu zahrát dětem na kytaru pár pěkných písniček pro dobrou náladu. Vedle mnoha komunikačních kurzů a dlouhodobého zájmu o respektující vzdělávání má za sebou kurzy Nenásilné komunikace. Jeho srdcovým materiálem je dřevo.