STRAVOVÁNÍ V NAŠÍ MŠ A ZŠ

Je pro nás velmi důležité, co děti jedí.

Každý týden se snažíme o pestrý a vyvážený jídelníček, který odpovídá nutričním potřebám dětí. Pečlivě vybíráme všechny suroviny na svačinky.

Hojně využíváme sezonních surovin a domácích přebytků z vlastních zahrádek – bez chemie, bez postřiků.

Naše jídla neobsahují sóju. Kupujeme jen pečivo ze Sázavské pekárny, které je bezsójové a bezmléčné. Sóju neobsahují ani další jídla, která jsou dětem podávána.

Stravují se u nás i děti s různými dietami – u svačinek se snažíme o úpravy podle potřeb.

Nepodáváme dětem uzeniny ani paštiky, ty do dětského jídelníčku zkrátka nepatří. Jedinou výjimku má u nás v malé míře kvalitní šunka s vysokým obsahem masa bez přidaných konzervačních látek a fosforečnanů.

Nepoužíváme polotovary, preferujeme domácí výrobu od naší zlaté paní kuchařky 🙂

A naše paní kuchařka připravuje svačinky s láskou…

Obědy k nám dováží školní jídelna Madoret, provozovna B. Smetany.

Jsme nároční konzumenti – z nabídky obědů vyhledáváme především ryby, hovězí maso, luštěniny, drůbež, zdravá bezmasá jídla, vhodné omáčky apod. Sladké obědy využíváme v malé míře. Snažíme se o pestré střídání příloh. Každý týden konzultujeme obsah alergenů jednotlivých jídel. Často se stává, že kombinujeme i více menu do našeho jednoho hlavního jídla – neustále řešíme výživovou hodnotu jídel a jejich pestrost.

Jídelníček sestavují Žaneta Klimakovská, Radka Janyšková a Helena Tovtiková.

Šetříme životní prostředí – děti, které odchází po obědě domů, si odnáší svačinku ve své krabičce, kterou druhý den opět přinesou – nepoužíváme na svačinky igelitové sáčky. 🙂

Děti u nás pijí ze zdravých lahví Equa,které jsou vyrobené z organické hmoty a neobsahují BPA. Navíc se velmi snadno myjí. 🙂

JÍDELNÍ LÍSTEK

9.3. – 13. 3. 2020

PONDĚLÍ: 9.3.

Svačina: makovec s citronovou polevou, jablko, nápoj (1,3,7)

Oběd: čínská polévka s rýžovými nudlemi (7)

zapečené těstoviny s vepřovým masem a kukuřicí, salát z červeného hlávkového

zelí, nápoj (1,3,7)

Svačina: žitno-pšeničný chléb s vajíčkovou pomazánkou, kedlubna, nápoj (1,3,7)

ÚTERÝ: 10.3.

Svačina: rýžovo-jahelná kaše s malinovou omáčkou a kokosem, mandarinka, nápoj (7)

Oběd: hovězí polévka se sýrovým svítkem (1,3,7,9)

rakovnický závitek, rýže parboiled dušená, zelenina, nápoj (1,7,9)

Svačina: žitný chléb s jablkovo-sýrovou pomazánkou, cherry rajčátka, nápoj (1,7)

STŘEDA: 11.3.

Svačina: dalamánek s domácí lučinou a čerstvou řeřichou, hruška, nápoj, (1,7)

Oběd: polévka sekyrková (7,9)

žemlovka s jablky a tvarohem, ovoce, mléko, nápoj (1,3,7)

Svačina: kmínový chléb s tvarohovo-šunkovou pomazánkou, zeleninový talíř, nápoj (1,7)

ČTVRTEK: 12.3.

Svačina: cereální houska se slunečnicí s máslem a plátkovým sýrem, banán, nápoj (1,7)

Oběd: mrkvová polévka s bramborem (1,7)

vejce vařená, koprová omáčka, brambory, ovoce, nápoj (1,3,7)

Svačina: houska s ředkvičkovou pomazánkou, paprika, nápoj (1,7)

PÁTEK: 13.3.

Svačina: loupáček, kakao, jablko, nápoj (1,7)

Oběd: drožďová polévka (1,3,7,9)

vepřová pečínka, houskové knedlíky, zelí kysané, nápoj (1,3,7,9)

Svačina: vitachléb s tuňákovou pomazánkou s kukuřicí, okurek, nápoj (1,4,7)

NÁPOJ – v nabídce vždy voda, čaj a mléko

ZMĚNA JÍDELNÍČKU VYHRAZENA!

ALERGENY JSOU OZNAČENY ČÍSLY V ZÁVORCE.