STRAVOVÁNÍ V NAŠÍ MŠ A ZŠ

Je pro nás velmi důležité, co děti jedí.

Každý týden se snažíme o pestrý a vyvážený jídelníček, který odpovídá nutričním potřebám dětí. Pečlivě vybíráme všechny suroviny na svačinky.

Hojně využíváme sezonních surovin a domácích přebytků z vlastních zahrádek – bez chemie, bez postřiků.

Naše jídla neobsahují sóju. Kupujeme jen pečivo ze Sázavské pekárny, které je bezsójové a bezmléčné. Sóju neobsahují ani další jídla, která jsou dětem podávána.

Stravují se u nás i děti s různými dietami – u svačinek se snažíme o úpravy podle potřeb.

Nepodáváme dětem uzeniny ani paštiky, ty do dětského jídelníčku zkrátka nepatří. Jedinou výjimku má u nás v malé míře kvalitní šunka s vysokým obsahem masa bez přidaných konzervačních látek a fosforečnanů.

Nepoužíváme polotovary, preferujeme domácí výrobu od naší zlaté paní kuchařky 🙂

A naše paní kuchařka připravuje svačinky s láskou…

Obědy k nám dováží školní jídelna Madoret, provozovna B. Smetany.

Jsme nároční konzumenti – z nabídky obědů vyhledáváme především ryby, hovězí maso, luštěniny, drůbež, zdravá bezmasá jídla, vhodné omáčky apod. Sladké obědy využíváme v malé míře. Snažíme se o pestré střídání příloh. Každý týden konzultujeme obsah alergenů jednotlivých jídel. Často se stává, že kombinujeme i více menu do našeho jednoho hlavního jídla – neustále řešíme výživovou hodnotu jídel a jejich pestrost.

Jídelníček sestavují Žaneta Klimakovská, Radka Janyšková a Helena Tovtiková.

Šetříme životní prostředí – děti, které odchází po obědě domů, si odnáší svačinku ve své krabičce, kterou druhý den opět přinesou – nepoužíváme na svačinky igelitové sáčky. 🙂

Děti u nás pijí ze zdravých lahví Equa,které jsou vyrobené z organické hmoty a neobsahují BPA. Navíc se velmi snadno myjí. 🙂

JÍDELNÍ LÍSTEK

22.6. – 26. 6. 2020

PONDĚLÍ: 22.6.

Svačina: dalamánek s pomazánkou z červené čočky, hroznové víno, nápoj (1)

Oběd: hovězí polévka (9)

poděbradské maso, houskové knedlíky, nápoj (1,3,7,9)

Svačina: kmínový chléb s pomazánkou z makrely, kedlubna, nápoj (1,4,7)

ÚTERÝ: 23.6.

Svačina: žitno-pšeničný chléb s máslem a hroznovou marmeládou, mrkev, nápoj (1,7)

Oběd: drožďová polévka (1,3,7,9)

pečená krůtí prsa na másle, bramborová kaše, salát z hlávkového zelí s kukuřicí a

červenou fazolkou, nápoj (1,3,7)

Svačina: vícezrnná kaiserka s domácí lučinou s bylinkami, ředkvičky, nápoj (1,7)

STŘEDA: 24.6.

Svačina: jáhlová kaše se slunečnicovými semínky, rybízovou omáčkou a kokosem, jablko,

nápoj (7)

Oběd: čínská polévka s rýžovými nudlemi (7)

špagety míchané se salámem sypané sýrem, nápoj (1,7)

Svačina: vita chléb s pórkovou pomazánkou, okurek, nápoj (1,7)

ČTVRTEK: 25.6.

Svačina: kefírové smoothie s banánem a červenou řepou, kukuřičné chlebíčky, mrkev,

nápoj (7)

Oběd: česneková polévka s bramborem (1,7)

fazole chilli con carne s kuřecím masem, chléb, nápoj (1,3,7,9,14)

Svačina: slunečnicový chléb s máslem a plátkem vajíčka, cherry rajčátka, nápoj (1,3,7)

PÁTEK: 26.6.

Svačina: mrkvový chléb s tvarohovou pomazánkou s rajčaty a bylinkami, banán, nápoj (7)

Oběd: frankfurtská polévka (1,7)

vepřový řízek smažený, brambory, kyselá okurka, nápoj (1,3,7)

Svačina: houska s dýňovou pomazánkou, paprika, nápoj (1,7)

NÁPOJ – v nabídce vždy voda, čaj a mléko

ZMĚNA JÍDELNÍČKU VYHRAZENA!

ALERGENY JSOU OZNAČENY ČÍSLY V ZÁVORCE.