Vánoční jarmark 2019

Spolupráce na přípravě Vánočního jarmarku 2019

Vánoční jarmark se bude konat v sobotu 30. listopadu od 14 do cca 17 hod. v kavárně La Café u Jakuba v Lanškrouně.  V ten den bude v Muzeu probíhat vernisáž a na náměstí už budou chodit lidé v adventní atmosféře (1. adventní neděle je 1.12.).

Navazujeme na tradici z loňského roku. Na jarmarku chceme opět nabídnout adventní tvořivé dílny pro veřejnost (zejména děti) s možností prodeje výrobků našich dětí a jejich rodičů za symbolické ceny. Prodávat se také budou perníčky a adventní věnce vyráběné rodiči a zdobené drobnými ozdobičkami od dětí. Naše škola a školka tak bude mít prostor se prezentovat a být tak víc v povědomí lanškrouňáků. Děti se budou účastnit prodeje.

Výroba dětí

Děti vždy jeden den v týdnu (zpravidla ve čtvrtek) v rámci družiny vyrábějí nějaké výrobky s vánoční tématikou za pomoci paní učitelky Lucky Prouzové a maminky Martiny Filipové.
Chcete-li jim přijít pomoct vyrábět, ozvěte se Lucce nebo Martině a přijďte. Je to velká legrace. Můžete se také přidat do naší facebookové skupiny
Vyrábějí i děti ve školce. Můžete se domluvit s učitelkami a přijít jim pomoct.

Aktuálně potřebujeme na výrobu s dětmi:

• zbytky bavlněných látek na výrobu pytlíčků
  • jakýkoliv přírodní materiál spou s nápadem na vánoční tvoření

Pomoc: 28. listopadu budeme některé výrobky balit a chystat na jarmark. Budeme potřebovat pár pomocných rukou. Ozvěte se Lucce nebo Martině.

Výroba věnců 29. listopadu od 14:30

Rádi bychom vyrobili cca 20 věnců co nejvíce z vlastních zdrojů, aby se nemuselo moc materiálu kupovat. Rádi bychom ozdobili věnce opět přírodninami (včelím voskem, lýkem, jutou, dřevem, keramikou, šiškami, bukvicemi, ořechy, atd.) a tím je udělali jiné, ne tolik vyumělkované, jaké si můžete běžně koupit v květinkách před Vánocemi.

Inspirace:

Materiál, který budeme potřebovat na korpusy:

• větve smrkové, případně jiné vhodné
  • slaměné základy (je vidět na fotce výše) – každý z vás určitě doma najde nějaký ze starého věnce, který nám může věnovat – bude k tomu připravena krabice pod nástěnkou „PRO RODIČE“
  • drát na omotávání slaměného základu větvičkami

Materiál, který od vás potřebujeme na ozdobení:

• bodce na svíčky – pošlete nám bodce z loňských věnců, pokud je máte, zbytek nám doufám opět vyrobí tatínkové
  • oříšky (půlky nebo celé vlašské ořechy, lískové ořechy, buráky, bukvice, …)
  • sušené plátky pomerančů a jablíček
  • z kůry pomerančů vykrojené hvězdičky nebo jiné tvary a usušené
  • lýkové a jutové provázky a stuhy (různobarevné)

S dětmi připravíme:

• malé pěkné šišky
  • keramické ozdůbky
  • ozdůbky z včelího vosku
  • ozdůbky z lýka
  • perníčkové ozdůbky
  • a jiné

Adventní dílničky

V rámci jarmarku budeme zajišťovat chod adventních dílniček pro návštěvníky. Budou se na tom podílet všichni pedagodové a budeme určitě potřebovat i pomoc rodičů alespoň třeba na půl hodiny/hodinu v rámci konání dílniček, před nimi i po nich.

Seznam časů a jedntlivých činností, se kterými potřebujeme pomoci:

Čas od-do Pomoc Rodiče
12:30 – 14 Příprava jarmarku