Pro rodiče

Rodičovské kavárničky 2018/2019

Kavárničky jsou neformální setkávání rodičů dětí, které navštěvují MŠ i ZŠ. Někdy jsou pro rodiče jen  MŠ nebo jen ZŠ, některé jsou spojené. Na kavárničkách se rodiče mohou blíže poznat, pomoct s výrobou pomůcek pro děti, domlouvat společně akce a získávat osobnější a bližší zpětnou vazbu od pedagogů.

• 22. února od 15:30 hod. – Rodičovská kavárna pro rodiče dětí ZŠ (Sovičky)
  • 7. března od 15 hod. – Rodičovská kavárna pro rodiče dětí MŠ Myšičky
  • 14. března od 16 hod. – Rodičovská kavárna pro rodiče dětí MŠ Zajíčci
  • 24. května od 15:30 hod. – Rodičovská kavárna pro rodiče dětí ZŠ (Sovičky)

Akce

• leden – březen 2019 – Škola nanečisto se koná každou středu od 15 do 16 hod. pro předškoláky, kteří si chtějí zdarma vyzkoušet, jak se učí ve Škole jinak s programem Začít spolu → chcete-li, aby vaše dítě navštěvovalo kroužek, kontaktujte Anetu Mihulkovou
  • 5. března – Den otevřených dveří ZŠ a MŠ → chcete-li přinést něco dobrého k občerstvení, nebo pomoci učitelkám s přípravami, kontaktujte Anetu Mihulkovou
  • 17. června od 15:30 – Divadlo a Pasování předškoláků → chcete-li přinést něco dobrého k občerstvení, nebo pomoci učitelkám s přípravami, kontaktujte Anetu Mihulkovou
  • 26. června – Sportovní dopoledne a Předprázdninový rej – oblíbená akce na konci školního roku pro děti i rodiče → chcete-li přinést něco dobrého k občerstvení, nebo pomoci učitelkám s přípravami, kontaktujte Anetu Mihulkovou

• Relaxační koutek pro děti
    je místnůstka vytvořená z jednoho kabinetu pro děti MŠ i ZŠ k relaxaci a odpočinku, pokud se zrovna nedaří, nebo má dítě potřebu být chvíli samo. Je určená pro všechny děti a postupně vzniká za pomoci pedagogů i rodičů v jejich volném čase.
    → chcete-li nám pomoct, kontaktujte Anetu Mihulkovou
  • Sekání trávy na zahradě
    je společně organizovaná aktivita rodičů, kteří v dohodnutých termínech sekají zahradu a tím ušetří škole peníze, které by musela dát za „zahradníka“. Obdobně rodiče pomáhají i s drobnou údržbou ve škole.
    → na sekání trávy bude opět možné se hlásit cca od dubna 2019

Tvoření s dětmi

Tvoření s dětmi v MŠ i ZŠ občas vyžaduje získat větší množství nějakého zajímavého kreativního materiálu. Na této stránce můžete najít, co poptáváme od rodičů a kontakt na učitele, komu se můžete hlásit, pokud můžete materiál nabídnout.

• materiál na výrobu polštářků do relaxačního koutku (nepoužívané kojící polštáře, staré výplně do polštářů, barevné bavlněné látky, třeba z povlečení, apod.) → kontaktujte Martinu Filipovou

Kontakty

Pokud nejsou kontakty uvedeny u jednotlivých akcí, nebo si nejste jistí, tady je ještě přehled kontaktů, ne které se můžete obracet.

Za třídu Myšiček (MŠ) Lenka HolečkováLucie Šternástková (mysickydt[zavinac]seznam.cz )
Za třídu Zajíčků (MŠ) Monika Graciasová (zajiccidt[zavinac]seznam.cz)
Za třídu Soviček (ZŠ): Verča Beranová a Aneta Mihulková (tridasovicek[zavinac]seznam.cz),
rychlá spojka Hana Parentová (parentova.hana[zavinac]email.cz), Martina Filipová (filipova.martina[zavinac]seznam.cz)