Učitelé MŠ

Ve školním roce 2019/2020 v mateřské škole učí Lenka Holečková, Monika Graciasová, Tereza Radová, Aneta Koláčná,  Lucie Šternástková, Adéla Nastoupilová a Eva Štěpánková.

Lenka bydlí v Lanškrouně se svým mužem a dvěma dětmi. Vystudovala v  Praze Předškolní a mimoškolní pedagogiku a Sociální patologii a prevenci na univerzitě v Hradci Králové.  Při rodičovské dovolené se začala více zajímat o respektující a partnerskou výchovu dětí. Stala se členem Nevýchovy, absolvovala kurzy Respektovat a být respektován a Letní školu Začít spolu. Vystudovala Montessori pedagogiku pro děti ve věku 3 až 6 let. Ve volném čase se věnuje háčkování. Má ráda přírodu a nejlepší dovolená je pro Lenku pod stanem mimo civilizaci.

Lucka bydlí v Lanškrouně s manželem a 2 dětmi. Prošla kurzem Začít spolu a Nenásilnou komunikací. Má certifikát na chůvu, asistenta pedagoga a pedagoga volného času.  Zajímá se o esoterično, hlavně o léčivé pyramidy a hraje na tibetské mísy. Také má zájem o alternativní způsob vzdělávání a nejraději se stará o svou rodinu. Poslechem hudby si dodává životní elán. Její životní motto je „Vždy to nějak JDE“….,

Monča   vystudovala v Litomyšli obor Pedagogika volného času se zaměřením na tělesnou výchovu a Učitelství pro MŠ na univerzitě v Hradci Králové. Zajímá se o environmentální výchovu a nové alternativní směry nejen v pedagogice.  Absolvovala kurz Respektovat a být respektován, Montessori pedagogiku 1 v Brně, Letní školu Začít spolu a několik kurzů o environmentální výchově. Ráda pobývá v přírodě a podporuje svůj osobní rozvoj. Se zájmem čte a věnuje se rukodělným činnostem – šití, keramika, výroba různých dekorací.

Aneta vystudovala Vyšší odbornou škole pedagogickou v Litomyšli obor speciální pedagogika. Zajímá se o alternativní směry ve vzdělávání, mezi její zájmy patří divadlo, kreativní tvoření, turistika, hudba, a příroda. Je absolventkou kurzu první pomoci, letní školy Začít spolu, kurzu předčtenářské gramotnosti a kurzu pořádání vícedenních akcí pro děti, mládež a dospělé. Není tedy divu, že se s ní můžete setkat i na příměstských táborech.

Adéla se zúčastnila se semináře Den ve třídě Začít spolu MŠ a absolvovala kurz Nenásilné komunikace. Má zájem o alternativní způsob vzdělávání. Mezi její koníčky patří cvičení, vaření a pečení, hudba, procházky v přírodě a má ráda hokej.

Terka vystudovala  na univerzitě Palackého v Olomouci obor vychovatelství. Dlouhodobě spolupracuje s Rodinným centrem v Lanškrouně (dopolední kluby rodičů, práce se seniory). Zúčastnila se kurzu Zážitkové pedagogiky a kurzu Agrese je o.k. Ve volném čase se věnuje své dceři, ráda cvičí jógu a vede kurz tréninku paměti pro seniory.