Učitelé MŠ

Ve školním roce 2018/2019 v mateřské škole učí Lenka Holečková, Lucie Šternástková, Monika Graciasová, Aneta Koláčná, Adéla Nastoupilová a Hana Vacková.

Lenka bydlí v Lanškrouně se svým mužem a dvěma dětmi. Vystudovala v  Praze Předškolní a mimoškolní pedagogiku a Sociální patologii a prevenci na univerzitě v Hradci Králové.  Při rodičovské dovolené se začala více zajímat o respektující a partnerskou výchovu dětí. Stala se členem Nevýchovy, absolvovala kurzy Respektovat a být respektován a Letní školu Začít spolu. Vystudovala Montessori pedagogiku pro děti ve věku 3 až 6 let. Ve volném čase se věnuje háčkování. Má ráda přírodu a nejlepší dovolená je pro Lenku pod stanem mimo civilizaci.

Lucka bydlí v Lanškrouně s manželem a 2 dětmi. Prošla kurzem Začít spolu a Nenásilnou komunikací.  Zajímá se o esoteričnost, hlavně o léčivé pyramidy a hraje na tibetské mísy. Také má zájem o alternativní způsob vzdělávání a nejraději se stará o svou rodinu a zvířata. Poslechem hudby si dodává životní elán. Její životní motto je „Vždy to nějak JDE“….,

Monča   vystudovala v Litomyšli obor Pedagogika volného času se zaměřením na tělesnou výchovu a Učitelství pro MŠ na univerzitě v Hradci Králové. Zajímá se o environmentální výchovu a nové alternativní směry nejen v pedagogice.  Absolvovala kurz Respektovat a být respektován, Montessori pedagogiku 1 v Brně, Letní školu Začít spolu a několik kurzů o environmentální výchově. Ráda pobývá v přírodě a podporuje svůj osobní rozvoj. Se zájmem čte a věnuje se rukodělným činnostem – šití, keramika, výroba různých dekorací.

Aneta studuje 3. rokem na Vyšší odborné škole pedagogické v Litomyšli obor
speciální pedagogika. Zajímá se o alternativní směry ve vzdělávání, mezi její zájmy patří divadlo, kreativní tvoření, turistika, hudba, a příroda. Je
absolventkou kurzu první pomoci a kurzu Začít spolu. Setkat se s ní můžete
také na různých příměstských táborech.

Adéla se zúčastnila se semináře Den ve třídě Začít spolu MŠ a absolvovala kurz Nenásilné komunikace. Má zájem o alternativní způsob vzdělávání. Mezi její koníčky patří cvičení, vaření a pečení, hudba, procházky v přírodě a má ráda hokej.

Hanka vystudovala Střední pedagogickou školu v Litomyšli, obor Učitelství v MŠ a Vychovatelství. Během 40 let své práce v mateřské škole načerpala spoustu zkušeností. Je čtyřnásobnou babičkou.