Učitelé MŠ

Ve školním roce 2017/2018 v mateřské škole učí Lenka Holečková, Hana Vacková, Veronika Beranová, Žaneta Klimakovská a Lucie Šternástková.

 

Lenka bydlí v Lanškrouně se svým mužem a dvěma dětmi (3 a 5 let). Dříve pracovala jako sociální pracovník v Domě na půli cesty, kde pracovala s mladými lidmi od 16 do 25 let bez domova, pak pomáhala založit a otevřít Domov pro seniory ve Vysokém Mýtě. Při rodičovské dovolené se začala více zajímat o respektující a partnerskou výchovu dětí. Stala se členem Nevýchovy, prošla kurzem Respektovat a být respektován. V současné době studuje Montessori pedagogiku pro děti ve věku 3 až 6 let (Montessori společnost Praha). Ve volném čase se věnuje háčkování. Má ráda přírodu a nejlepší dovolená je pro Lenku pod stanem mimo civilizaci.

 

Hanka vystudovala Střední pedagogickou školu v Litomyšli, obor Učitelství v MŠ a Vychovatelství. Během 40 let své práce v mateřské škole načerpala spoustu zkušeností. Je čtyřnásobnou babičkou.

 

Verča vystudovala obor Učitelství pro 1. stupeň a speciální pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Velmi se zajímá o hudbu ve všech podobách, zejména o muzikoterapii. Absolvovala také třísemestriální kurz Celostní muzikoterapie. Je maminkou dvouletého Sebastiána.

 

Žaneta vystudovala Střední pedagogickou školu v Litomyšli – obor Pedagogika volného času a dále obor Učitelství pro 1.st. ZŠ se zaměřením na výtvarnou výchovu na Univerzitě Hradec Králové. Během své praxe absolvovala řadu výtvarných a literárních seminářů a mnoho kurzů činnostního učení Tvořivé školy. Zajímá se o alternativní způsoby vzdělávání a zdravý životní styl. Ráda čte, vaří, peče a tvoří. Je maminkou tříletého Jonáška, který jí obrátil pohled na svět úplně naruby.