Učitelé MŠ

Ve školním roce 2017/2018 bude v mateřské škole učit Kateřina Volosová, Lenka Holečková, Hana Vacková a Veronika Beranová.

Katka je maminkou dvou slečen a jednoho miloučkého rošťáka. Vystudovala Gymnázium Lanškroun a Vyšší pedagogickou školu, obor Speciální pedagogika. Práci s dětmi se věnuje již 17 let. Zajímají ji nové způsoby ve vzdělání, montessori pedagogika, lesní pedagogika a na jaře 2014 absolvovala jarní školu pedagogického směru Začít spolu. Ráda si hraje, tvoří, je trpělivá, má ráda harmonii a miluje přírodu.

Lenka bydlí v Lanškrouně se svým mužem a dvěma dětmi (3 a 5 let). Dříve pracovala jako sociální pracovník v Domě na půli cesty, kde pracovala s mladými lidmi od 16 do 25 let bez domova, pak pomáhala založit a otevřít Domov pro seniory ve Vysokém Mýtě. Při rodičovské dovolené se začala více zajímat o respektující a partnerskou výchovu dětí. Stala se členem Nevýchovy, prošla kurzem Respektovat a být respektován. V současné době studuje Montessori pedagogiku pro děti ve věku 3 až 6 let (Montessori společnost Praha). Ve volném čase se věnuje háčkování. Má ráda přírodu a nejlepší dovolená je pro Lenku pod stanem mimo civilizaci.

Hanka vystudovala Střední pedagogickou školu v Litomyšli, obor Učitelství v MŠ a Vychovatelství. Během 40 let své práce v mateřské škole načerpala spoustu zkušeností. Je trojnásobnou babičkou.

Verča vystudovala obor Učitelství pro 1. stupeň a speciální pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Velmi se zajímá o hudbu ve všech podobách, zejména o muzikoterapii. Absolvovala také třísemestriální kurz Celostní muzikoterapie. Je maminkou dvouletého Sebastiána.